Společně s aktuální dubnovou dávkou aktualizací společnost Microsoft vydala aktualizaci Lync klienta - Skype for Business. Tímto se obě komunikační platformy přibližují. Serverová část prozatím není dostupná, nicméně to by se ještě do poloviny roku mělo změnit. Po tomto datu začnou být aktualizovány i služby Microsoft Office 365. Klient pro MAC a další platformy bude dostupný na přelomu roku 2016 s vydáním finální verze Office 2016 for MAC. V mezičase budou také vydány verze pro mobilní telefo...

Read More...

 

Následující článek byl přednostně publikován v rámci Microsoft Technet Flash magazínu.

Najdete jej zde .

Read More...

Horkou novinkou konce letošního roku bude bezesporu nástupce Microsoft Office Communications serveru, který je aktuálně ve verzi 2007 R2. Jednou ze spekulací je, jaké jméno pro tento produkt Microsoft zvolí, zatím tedy používejme označení Communications server 14 (CS 14). Na konferenci TechEd 2010 v New Orleans již byly veřejně prezentovány novinky o CS 14. Novinky v oblasti podpory koncových zařízení najdete již na našem blogu.

Read More...

V této části seriálu se podíváme na to, jakým způsobem fungují telefony typu “telefon pro veřejné prostory“  (Polycom CX500, Aastra 6721 iP) . Tento typ telefonů společně s CS 14 umožňuje následující funkce:

  • možnost pre-konfigurace administrátory
  • možnost konfigurace řízení hovorů
  • blokování použití telefonu mimo interní síť
  • minimální potřeba konfigurace uživatelem, např. recovery po výpadku proudu
  • podpora scénáře “hotdesk” (použití  telefonu více lidmi s vlastními profily)
...

Read More...

V předchozím článku jsme se dozvěděli o existenci nových typů koncových zařízení určených pro CS “14”. Pokud bychom rozčlenili telefony do základních kategorií, podle toho “co umí” a pro koho jsou určeny, dostaneme následující rozdělení:

  • Stolní IP telefon (IW Desk Phone): Polycom CX600, Aastra 6725 iP
  • Telefon pro veřejné prostory (Common Area Phone): Polycom CX500, Aastra 6721 iP
  • Konferenční telefon (Conference Phone): Polycom CX3000

Tyto kategorie reflektují jednak cenu přístr...

Read More...

Microsoft Office Communications Server 2007 R2 je jedním ze serverových produktů, u kterého chystá Microsoft vydání nové verze. V dnešním příspěvku bych rád zmínil novinky v oblasti koncových zařízení, které by měla přinést nová verze tohoto produktu.

Communications server “14” (dále jen CS 14) přináší kromě jiného i změny v podpoře koncových zařízení:

Read More...