Microsoft Communications server 14 – novinky v oblasti zařízení III.

V této části seriálu se podíváme na to, jakým způsobem fungují telefony typu “telefon pro veřejné prostory“  (Polycom CX500, Aastra 6721 iP) . Tento typ telefonů společně s CS 14 umožňuje následující funkce:

  • možnost pre-konfigurace administrátory
  • možnost konfigurace řízení hovorů
  • blokování použití telefonu mimo interní síť
  • minimální potřeba konfigurace uživatelem, např. recovery po výpadku proudu
  • podpora scénáře “hotdesk” (použití  telefonu více lidmi s vlastními profily)

Nasazení tohoto typu telefonu potom probíhá následujícím scénářem:

 

V tomto okamžiku je telefon připraven k použití, zatím s ním nepracuje žádný uživatel. Ukažme si nyní, jak může fungovat telefon ve veřejných prostorách ve scénáři nazvaném “hotdesk”.

Podívejme se nyní na screeny z telefonu Polycom CX500, uvidíme tedy celý scénář pohledem koncového uživatele. Níže jsou obrázky, pokud je telefon ve stavu “Veřejné prostory” .

Uživatel zadá svoje telefonní číslo.

Je vyzván, aby vložil PIN ke svému číslu.

Telefon je převeden ze stavu “veřejné prostory” do stavu pokročilé komunikace.

Uživatel může využívat všech jemu povolených vlastností, včetně přístupu ke svým kontaktům, kalendáři, hlasové poště atd. Na telefon se nyní neuplatňuje politika “common area”, ale politika pro daného uživatele.

V další části seriálu se podíváme na konferenční telefony, reporting zařízení a pravděpodobný model licencování zařízení.

Příspěvky jsou připravovány podle materiálů zveřejněných na konferenci TechEd 2010 North America, která se konala v New Orelans.

Autor: Tomáš Mirošník

Next Post Previous Post