Microsoft Communications Server 14 – novinky v oblasti zařízení I.

Microsoft Office Communications Server 2007 R2 je jedním ze serverových produktů, u kterého chystá Microsoft vydání nové verze. V dnešním příspěvku bych rád zmínil novinky v oblasti koncových zařízení, které by měla přinést nová verze tohoto produktu.

Communications server “14” (dále jen CS 14) přináší kromě jiného i změny v podpoře koncových zařízení:

Tyto změny jsou pro nás jako pro koncové zákazníky jen k dobrému, protože jednak budeme moci využít větší škálu zařízení (od zařízení využitelných na cestách, doma nebo v kanceláři), jednak budeme moci využít zařízení v různém cenovém rozpětí. Vysoká cena koncových zařízení by byla totiž hlavní překážkou nasazení CS 14 jako hlavního prvku telefonní infrastruktury. Podporovaná zařízení jsou testována výrobci a samotným Microsoftem a vyhovující nesou certifikaci “Optimized for Microsoft Office Communicator” .

Zařízení jsou postavena na TI chipsetu a obsahují software od Microsoftu – Office Communicator Phone Edition, který podporuje 16 jazykových verzí (angličtina, němčina, španělština, francouzština, italština, japonština, korejština…. typická první jazyková vlna, češtinu zde nehledejte :-( ).

V současné době je jediným podporovaným IP telefonem pro OCS 2007 R2 Polycom CX-700. CS 14 přináší podporu dalších pěti IP telefonů (seřazeny podle kategorie resp. cenové úrovně):

  • Polycom CX 500
  • Aastra 6721 iP
  • Polycom CX 600
  • Aastra 6725 iP
  • Polycom CX 3000

Nové telefony podporují např. call parking, emergency call (lokalizace, odkud se volá), bandwidth management, privátní linku atd., samozřejmě společně s CS 14.

Další informace o jednotlivých zařízeních, screenshoty, funkce, reporting atp. najdete v příštím pokračování.

Příspěvky jsou připravovány podle materiálů zveřejněných na konferenci TechEd 2010 North America, která se konala v New Orelans.

Autor: Tomáš Mirošník

Next Post