Windows Management Framework 3.0 - PowerShell v novém

Po uvedení Windows 8 a Windows Server 2012 postupně přicházejí další nástroje, které jsou nové pro tyto operační systémy, ale zároveň je možné je využívat i na předchozích verzích operačních systémů. Windows Management Framework přináší kromě dalších knihoven pro správu operačních systémů také Windows PowerShell 3.0, který přináší revoluční změny pro správu a automatizaci v IT prostředích.

PowerShell 3.0 obsahuje tyto novinky: Workflow,Disconected sessions, Robust Session Connectivity, Scheduled Jobs, Delegated Administration, Zjednodušená syntaxe, cmdlet discovery. WMI v nové verzi obsahuje nový provider model, který odstraňuje závislost na COM modelu, nové API umožňující komunikaci s WsMan a CIMOM, což zásadním způsobem zjednoduší správu operačních systémů mimo Windows a HW, nativní využití v PowerShell. WinRM ve verzi 3.0 obsahuje tyto nové funkce: robustnější připojení na vzdálený systém, vzdálená správa odpovídá standardům, více PowerShell sessions může být sdíleno v rámci jednoho procesu. Poskytovatel Server Manager CIM, umožňující vzdálenou správu Windows Server 2008 a Windows Server 2008R2 z konzole Server Manager Windows Serveru 2012 Více o PowerShell nejenom pro vývojáře, ale i administrátory se dozvíte na stránkách www.powershell.cz Instalovat lze pomocí následujících balíčků: Windows 7 Service Pack 1

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post