Microsoft Garage Mouse without Borders - spravujte více počítačů bez KVM

Na konci ledna 2012 Microsoft uvolnil zajímavý nástroj z Garáže. Dozajista se nejedná o žádnou převratnou novinku - kontrola více počítačů z jednoho. Tedy žádný KVM přepínač (klávesnice / myš / monitor), stačí tato malá utilitka.

Nástroj umožňuje zabezpečenou komunikaci mezi počítači (každý musí mít vlastní monitor), přenos souborů přetáhnutím myši atd. Instalace a konfigurace je velmi jednoduchá pomocí průvodce instalací. Nástroj musí být nainstalovaný na kontrolovaný počítač i počítač, ke kterému je připojena klávesnice / myš.

Pokročilejší konfigurace, rozložení monitorů atd. opět v jednoduchém uživatelském rozhraní. Pro ověřování počítačů navzájem se pak používá bezpečnostního kódu, přenos signálů myši, klávesnice, souborů, schránky je pak šifrovaný.

Podporované operační systémy jsou Windows 7, Windows 8 včetně tabletu, Windows Phone 7 Stahovat je možné zdarma z Microsoft Download (velikost 1.1MB)

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post