Windows Virtual PC a Windows XP mod již bez HW virtualizace

altJak jsem informoval ve včerejším článku, Microsoft vydal aktualizaci Windows Virtual PC, která nevyžaduje hardware assisted virtualization (Intel VT a AMD-V). U AMD problém nikdy nebyl, protože všechny procesory z jeho provenience mají technologii virtualizace implementovánu. Trochu složitější situace byla u Intelu, kde bylo možné koupit procesory, stejného modelu a stejného označení s technologií Intel VT a bez technologie Intel VT.

Považuji tento “vstřícný” krok jako velice pozitivní, kdy se virtualizace na desktopu bude moci plně využít na všech počítačích a tím tak mnohem efektivněji řešit kompatibilitu aplikací na Windows 7 pomocí Windows XP mode. Aktualizace je dostupná z download centra:

Celý KB článek je pak zde: http://support.microsoft.com/kb/977206

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post