Windows 7 USB/DVD download tool

Aktualizováno 16.11.2009: Microsoft po interním vyšetřování potvrdil, že tento nástroj obsahuje kód, který je pod GPLv2. Nástroj byl tedy stažen pro použití mezi uživateli. Celé znění odůvodnění anglicky je zde. Možná jste přemýšleli, jak si jednoduše připravit instalační USB klíč pro instalaci Windows 7 a netroufali jste si na práci s příkazovou řádkou ? Microsoft připravil jednoduchý nástroj pro přípravu instalačních USB médií a DVD z ISO souboru.

Nástroj Windows 7 USB/DVD download tool můžete stáhnout zdarma ze stránek Microsoft Store (cca 1MB). Po nainstalování je možné nástroj spustit ze start menu, je nutné administrátorské oprávnění.

Nástroj můžete nainstalovat a spustit na Windows XP SP2, Windows Vista a Windows 7 a to jak 32-bit tak i 64-bit. Pro přípravu instalačního USB média je potřeba velikost nejméně 4GB.

Postup přípravy:

  1. Po instalaci a spuštění nástroje jako první zvolíme cestu k ISO souboru

  1. Zvolíme co má být cílovým zařízením, zdali USB nebo DVD (v našem případě USB)

  1. Zvolíme na jaké USB zařízení se má instalace nakopírovat

  1. Pokud na USB zařízení jsou nějaká data, USB se zformátuje (pozor, data budou smazána)

  1. Proběhne formátování…

  1. … a kopírování

 

 

 

 

 

  1. Po ukončení kopírování nezbývá nic jiného, nežli restartovat počítač a provést boot z USB.

 

Tento nástroj je primárně určen pro vytváření instalačních médií stažených ze stránek store.microsoft.com, nicméně se určitě hodí nejednomu administrátorovi.

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post