Windows 7 Compatibility Center - jsou vaše aplikace a hardware kompatibilní s Windows 7?

Compatible_with_Windows_7_ Microsoft aktualizoval Compatibility Center, které bylo poprvé spuštěno pro Windows Vista. Nyní obsahuje informace o kompatibilním hardware/software. Můžete tedy vyhledat, zdali při přípravovaném upgrade na Windows 7 budou pracovat Vaše zařízení a programy. Compatibility Center je online stránkami a je alternativou k použití Windows 7 Upgrade Advisor.

Windows 7 Upgrade Advisor je program ke stažení, který se instaluje na operační systémy Windows XP SP2, Windows Vista a napomůže detekci kompatibility programů, zařízení a ovladačů. Nutno podotknout, že na mnohých informacích se teprve pracuje, není tedy výjimkou informace o tom, že je nutné zkontrolovat stránky výrobce. Po přečtení častých dotazů se také dozvíme, že databáze obsahuje produkty (ať software nebo hardware), který je primárně prodáván na amerických trzích. Na druhou stranu je důležité podotknout, že Microsoft naslouchá - je možné pomocí zpětné vazby zažádat o přidání produktu.

U jednotlivých produktů nalezených v databázi jsou zobrazeny informace, jsou-li kompatibilní s Windows 7 a to jak 32-bit tak 64-bit platforma.

icon_compatHardware / software je kompatibilní s Windows 7.

icon_future_Výrobce plánuje vydání aktualizace / nové verze, která bude kompatibilní s Windows 7.

icon_incompatVýrobce zařízení / aplikace poskytuje řešení, které odstraní problémy s kompatibilitou.

icon_notcompat_ Zařízení / aplikace není kompatibilní s Windows 7.

icon_unknownVíce informací bude doplněno, Microsoft pracuje s výrobce na testování kompatibility.

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post