Software Updates (WSUS) Synchronization SuperFlow

V dnešní době pravděpodobně již všichni IT profesionálové znají a nejspíše i používají Windows Update Services (WSUS) pro aktualizaci počítačů a serverů ve firmách. Microsoft zveřejnil detailní popis toku informací, které se týkají WSUS. Tyto informace pomohou porozumět celé struktuře WSUS a stejně tak napomohou řešení problémů při provozu WSUS. Nástroj SuperFlow přináší interaktivní model WSUS a kompletní dokumentaci k WSUS na jednom místě. Tok informací v rámci WSUS je prezentován pomocí animací a uživatelské rozhraní je rozděleno na několik sekcí.

Sekce “Dataflow” obsahuje přehledné detailní informace o 5ti hlavních krocích provádění aktualizací pomocí WSUS. Po zvolení konkrétního kroku jsou zobrazeny detailní informace.

Sekce “Animace” nabízí pomocí animací přehledný popis práce WSUS a toku informací z klienta na WSUS server, komunikaci s aktualizačními servery Microsoftu.

Sekce “Troubleshooting” obsahuje důležité informace, které se týkají řešení problémů spojených s provozem WSUS.

Sekce “Resources” sumarizuje všechny možné dostupné dokumenty a zdroje, které se týkají instalace, provozu a řešení problémů prostředí WSUS. Popisovány jsou například aktualizační procedury, popis log souborů WSUS a další detailní dokumentace pro práci s WSUS.

[span class=download]Stahovat můžete na download.microsoft.com

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post