Microsoft Deployment Toolkit 2010 Update 1

Na začátku prázdnin (což je důvod, proč jsem nepsal :)) byla uvolněna aktualizace pro Microsoft Deployment Toolkit 2010 (MDT 2010) - Update 1. Tato aktualizace přináší spoustu zajímavého a opět umožňuje podstatným způsobem zjednodušit nasazení Windows operačních systémů v rámci organizací, aniž by musel být zakoupen nějaký nástroj (MDT je zdarma ke stažení), jelikož se jedná o tzv. akcelerátor řešení (Solution Accelerator). V rámci MDT 2010 Update 1 přibyly následující novinky: Pro uživatele se System Center Configuration Manager 2007:

 • Nová možnost nasazení “User Driven Installation” - umožňuje uživateli upravit instalaci před jejím započetím a tak získat kompletně automatizovanou a uživatelem modifikovanou instalaci.

  • Podpora pro SCCM 2007 R2 “Prestaged media”. Pro ty z vás, co využívají pro nasazení Windows 7 a Office 2010 předpřipravených počítačů od výrobců HW, je možné spustit instalaci připraveného OS a následně instalaci doupravit.
  • Podpora pro instalaci jednotlivých komponent a rolí Windows 7 / Server 2008 R2.

  Pro uživatele Microsoft Deployment Toolkit 2010:

 • Podpora pro Office 2010. Instalace Office 2010 je jednoduše integrovatelná do prostředí MDT 2010 Update 1, díky spolupráci s Office Customization Tool.

  • Vylepšený import ovladačů. Všechny ovladače jsou precizně kontrolovány a je přesně určena platforma, pro kterou jsou určeny (x86/x64) a tím se tak předejde problémům při instalaci odpovídajících operačních systémů.
  • Možnost nahrávání logů z běhu MDT a Windows setup do centrálního sdílení. Díky tomuto je možné řešit problémy související s nasazením z jednoho místa.

  Pro všechny uživatele:

 • Spousty drobných vylepšení a oprav v závislosti na zpětné vazbě od uživatelů a partnerů využívající MDT 2010.

  • Podpora pro starší produkty. MDT 2010 Update 1 stále podporuje nasazení operačních systémů Windows XP, Windows Vista a samozřejmě také Windows 7. Stranou nezůstávají ani serverové operační systémy Windows Server 2003 a novější. Z pohledu produktů Office jsou podporovány Office 2007 a Office 2010.
  • UDI Wizard Designer. Jedná se o jednoduchý nástroj pro úpravu OSD Setup Wizard, pomocí kterého je možné modifikovat existující obrazovky průvodce, případně přidat vlastní stránky, které odpovídají potřebám organizace.

  Při aktualizaci z předchozích verzí je přímá podpora pro aktualizaci z předchozích verzí BDD 2007 Update 2, MDT 2008 Update 1 a MDT 2010 RTW. Seznam všech novinek a aktualizací v MDT 2010 Update 1 je uvedený v tomto dokumentu. MDT 2010 Update 1 je možné stahovat ze stránek download.microsoft.com.

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post