Jste geek? máme nástroj pro vás - SuperBar monitor - sledujte stav počítače na liště

SuperBar monitor je nástroj, který je dostupný zdarma a umožňuje sledovat stav baterie, využití procesoru, paměti a výstupní úroveň zvuku. Všechny tyto informace jsou zobrazovány na task baru Windows 7. Windows 7 obsahují sofistikované monitorovací možnosti, jako například Resource Monitor a další, nicméně občas to jednoduché řešení chybí. SuperbarMonitor je právě to jednoduché řešení, které je zároveň tzv. “portable”, tedy není nutné žádné instalace. Je možné sledovat využití procesoru, paměti, stav disků a zvukového výstupu. Všechny tyto informace jsou následně zobrazeny v taskbaru Windows 7, můžete tedy jednoduše zjistit, co se právě děje s vaším počítačem.

Každý z nástrojů má vlastní spustitelný program a po jeho spuštění je ihned zobrazena konkrétní ikona reprezentující dané komponenty.

Jednotlivé monitory mají pak po kliknutí možnosti nastavení, obvykle se týká o prahové úrovně, kdy má být změněna barva daného monitoru a je možné nastavit několik dalších detailů konkrétního monitoru.

      Stránka autora nástroje [SuperbarMonitor](http://superbarmonitor.de/) je v němčině, nicméně například za použití <a href="http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=cs&u=http%3A%2F%2Fsuperbarmonitor.de%2F">Google Translate pro její (i když ne moc povedený, čeština je holt složitý jazyk). 

Pro přímé stažení nástroje můžete použít tento odkaz. Při testování tohoto nástroje na Windows Server 2008 R2 se nepodařilo všechny monitory zprovoznit korektně.

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post