Dokumentace pro Windows 7 a Windows Server 2008R2 Service Pack 1

Po uvolnění Service Pack 1 (SP1) pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2 byla také uvolněna dokumentace pro tento service pack. K dispozici je na download.microsoft.com. Stahovat je možné několik dokumentů:

  • Deployment Guide for Windows Server 2008 R2 with SP1 and Windows 7 with SP1.doc - dokument popisující na 20ti stranách možnosti nasazení SP1, plánování, dopady na Hyper-V, možnosti instalace pomocí Windows Update, samostatné instalace, WSUS, Windows Deploymnt Services, SCCM, System Center Essentials. Popisován je také postup jak odstranit zálohu souborů před instalací SP1 (DISM.exe /online /Cleanup-Image /spsuperseded), po této akci není možné SP1 odinstalovat. Po odstranění záložních souborů uvolníte cca 2,1GB diskového prostoru.

    • Hotfixes and Security Updates included in Windows 7 and Windows Server 2008 R2 Service Pack 1.xls - Excelový sešit obsahují seznam všech aktualizací obsažených v SP1 (796).
    • Installing Windows Server 2008 R2 with SP1.doc - dokument popisující instalaci SP1 ručně na jednotlivých počítačích / serverech.
    • Release Notes for Windows 7 with Service Pack 1.doc a Release Notes for Windows Server 2008 R2 with Service Pack 1.doc - poznámky k SP1 - dokument odkazuje na výše uvedené dokumenty.

    Před stahováním je nutné provést ověření pravosti operačního systému (Genuine validation) V případě, že jste testovali verzi RC Service Pack 1, pak není možný přímý upgrade na RTM - finální verzi SP1 - je nutné SP1 RC odinstalovat a následně instalovat RTM verzi. Pokud instalujete SP1 na Windows Server 2008R2 s rolí Hyper-V, pak nezapomeňte provést aktualizaci integračních komponent. Po instalaci nové, aktualizované verze integračních komponent je nutné virtuální počítač restartovat. Pokud do virtuálního počítače nainstalujete SP1, není nutné provádět aktualizaci integračních komponent.

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post