Ballot screen pro systémového administrátora

Ballot screen - výběr výchozího prohlížeče je možné v rámci organizace řídit. V rámci firemního prostředí obvykle bývají prohlížeče instalovány a konfigurovány centrálně je vhodnější Ballot screen zakázat, resp aktualizaci vůbec nainstalovat. Další nepříjemnou záležitostí je to, že po nainstalování aktualizace je Internet Explorer i v případě, že již je výchozím prohlížečem odepnut z pásu karet - hlavní nabídky a uživatel, který není se situací obeznámen, bude mít problém.

Jednoduchou modifikací registry HKLMSoftwareBrowserChoice přidat hodnotu DWORD Enabled: 1 - Zobrazí aktualizaci a umožní její instalaci 0 - Nezobrazí aktualizaci, nebude možné instalace aktualizace Tato modifikace může být aplikována pomocí GroupPolicy preferences, případně pomocí příkazu:

REG ADD HKLMSoftwareBrowserChoice /v Enable /t REG_DWORD /d 0 /f

Pokud organizace používá některý z nástrojů pro řízení instalace aktualizací např. WSUS, je zapotřebí také nepovolit, resp. zakázat aktualizaci KB976002. Je vcelku nepříjemné, jak Evropská komise přidělává práci se správou standardizovaného prostředí v organizacích a možná by stálo pánům z Apple dodat instalačky pro IE :))

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post