Application Compatibility Toolkit (ACT) 5.6

Společnost Microsoft vydala 9.června 2010 novou verzi Application Compatibility Toolkit - 5.6. Tento nástroj slouží pro analýzu síťového prostředí a zjištění kompatibility aplikací, řízení analýzy aplikací a v neposlední řadě také tvorbu obrav aplikací - shims. Ve verzi 5.6 jsou tyto změny:

 • Windows Compatibility Evaluator nyní zjišťuje programy, které již nejsou součástí Windows 7 - to obsahuje například winmail.exe, milcore.dll, outlook.exe a msagent.exe.

  • Detekce podpory 64bit operačních systémů. ACT compatibility evaluator je nyní plně kompatibilní i s platformou x64, navíc je také zjišťována kompatibilita jednotlivých aplikací s oběma hardwareovými platformami.
  • Standard User Analyzer plnohodnotně detekuje potenciální problémy 32bit aplikací provozovaných na 64bit operačních systémech.
  • Všechny komponenty ACT jsou plně kompatibilní s platformou x64.
  • Vylepšená výměna informací s komunitou - ACT 5.6 obsahuje nové mechanizmy na zobrazování informací, které jsou získávány výměnou z webu Microsoftu. Také je používán nový web servis pro výměnu informací, což razantně zkracuje dobu potřebnou pro synchronizaci informací.

  Pokud používáte starší verzi ACT 5.5 není možný přímý upgrade na poslední verzi, nejprve odinstalujte předchozí verzi a následně instalujte verzi novou. Při upgrade je možné, že bude nutné provést restart počítače, kde se provozuje Application Compatibility Manager (to se týká Windows Vista). Pro správný chod ACT je nutné zajistit databázi, pro vytvoření databáze je vhodné delegovat oprávnění db_owner a pokud má SQL server výchozí nastavení collation Case Sensitive, není možné tento SQL server použít. Výchozí nastavení collation SQL serveru musí být case insensitive (CI).

  Ukázka obrazovky ACT 5.6 Novou verzi Application Compatibility Toolkit 5.6 můžete stahovat z download.microsoft.com

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post