Aktualizované nástroje ze Sysinternals

Desktops v1.02 (19.leden 2010) - nový nástroj pro vytváření virtuálních desktopů, mezi kterými můžete přepínat například pomocí klávesových zkratek  apod.

Tray Desktop Switch Window

AdExplorer v1.3 (3.březen 2010) - nástroj pro prohlížení a editaci Active Directory, který mimo jiné umožňuje ukládání databáze pro offline prohlížení. Disk2VHD v1.5 (3.březen 2010) - nástroj pro konverzi fyzických disků do virtuálních, které je následně možné použít v Hyper-V či virtual PC a tím tak provádět P2V (Physical To Virtual) konverzi. LiveKd v3.14 (3.březen 2010) - Nyní již volně dostupný nástroj pro spouštění nástrojů kd a windbg na spuštěném, běžícím operačním systému pro provádění analýz crashdump atd.

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post