Plánování kapacity pro Microsoft Hyper-V R2

Společnost HP již dlouhou dobu nabízí různé nástroje pro plánování kapacity a výkonu serverů. 15.prosince byl uvolněn kompletně nový nástroj pro plánování a přípravy nasazení Hyper-V a to především s ohledem na pořízení hardware. Na rozdíl od dalších nástrojů pro plánování od společnosti HP, není tento nástroj pouze webová aplikace, ale jedná se o stažitelný nástroj (cca 43MB), který po instalaci mohou zákazníci používat bez jakéhokoliv omezení. Pro získání informací nejenom o fyzických serverech se využívá Microsoft Assessment & Planning Tollkit (MAP) - jsou podporovány verze 3.0 a 4.0. Také je možné získat informace z Windows performance monitor či dalších nástrojů. Jakmile nástroj získá potřebná data, vygeneruje sadu materiálů, které pokrývají servery, storage a další a to včetně odpovídajících cen pro danou zemi, kterou zákazník zvolí.

Nástroj také obsahuje možnost aktualizací, které pokrývají stažení aktualizovaných seznamů dílů HP a cen. Součástí aktualizací je také možnost aktualizace nástroje jako takového - aktuální verze je označena jako 4.0.

nástroj pro plánování kapacity můžete stáhnout zde - HP Sizer for Microsoft Hyper-V 2008 R2

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post