Microsoft Application Virtualization App-V zdarma v rámci RDS CALu

Application Virtual Po vydání poslední verze Microsoft Appilcation Virtualization (App-V) se také změnily licenční podmínky pro Remote Desktop Services (dříve Terminal Serices). Tak jak je uvedeno v licenčním návodu pro Remote Desktop Services App-V pro Terminálové služby již nadále není v prodeji a App-V pro RDS je plně součástí RDS CAL, není tedy nakupovat aplikační virtualizaci pro prezentační virtualizaci pomocí RDS.

windows server 2008 remote desktop services h bl

Také je uvedena informace o “přechodu” z existujících App-V TS licencí na RDS CAL. Pokud má zákazník platnou Software Assurance, může mohou být 4 App-V TS CALy převedeny na jeden Windows Server 2008 RDS CAL. Microsoft nabízí tento přechodový program všem zákazníkům s platnou SA a přechod bude provedený automaticky (nicméně v ČR se prozatím aplikační virtualizace ve velkém množství nevyužívala, především z důvodů chybějící podpory x64 platformy, která je součástí poslední verze 4.6). Vzhledem k tomu, že App-V je součástí až Windows 2008 RDS CALu a provozujete Terminal Services na Windows Server 2003, v takovém případě neustále potřebujete platný App-V pro Terminal Services. Díky této změně získávají zákazníci, kteří využívají služby RDS opravdu značný benefit. Aplikační virtualizace - App-V pro Remote Desktop Services můžete po registraci stáhnout na download.microsoft.com.

Další informace o App-V 4.6 naleznete v samostatném článku.

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post