navazujeme na článek : https://optimalizovane-it.cz/servery/12.-generace-serveru-dell-jde-s-jednou-vychytavkou-za-druhou.html

Zjednodušení od vybalení z krabice přes instalaci, používání, monitorování, spravování, kontrolu spotřeby po ukončení životnosti serveru.

LifeCycle Controller 2.0 a iDRAC 7

12 Generace serverů Dell pokračuje v nastartované revoluci 11 Generace, kdy jsme uvedli novinku LifeCycle Controller.  Jedná se o velice trefný marketingový název pro kompletní správu serverů.

...

Read More...

Operations Manager 2012 je dalším produktem rodiny Microsoft System Center, který se v těchto měsících zdárně dokončuje. Přináší nový pohled na problematiku monitoringu v širokém spektru heterogenního IT prostředí. Pokud bychom shrnuli zaměření aplikace Operations Manager, jedná se nástroj proaktivního monitoringu heterogenního IT prostředí. Původně (ve verzi Operations Manager 2000) vznikl jako nástroj pro dohled světa operačních systémů a aplikací společnosti Microsoft, ale velmi brzo se díky...

Read More...

S novou verzí dohledového systému Microsoft System Center Operations Manager 2007 R2 vyvstává otázka, zda se vyplatí přechod na aktuální verzi. Novinky a výhody nové verze jsem již několikrát rozebíral v jiných příspěvcích. Z tohoto pohledu se to určitě vyplatí. Pokud společnost využívající SCOM má na tento produkt SA (Software Assurance), je odpověď také “ANO”. Dalším faktorem v rozhodování je míra začlenění různých management packů, rozšíření a nadstaveb do tohoto systému od dalších výrobců (Q...

Read More...

Následující postup může být použit jak na System Center Operations Manager 2007 tak i System Center  Essentials 2007. Jelikož budu popisovat zásahy do registru, upozorňuji na opatrnost a nutnost vytvoření zálohy před manipulací s nimi.

MS SCOM MS SCE

Na produkty SCOM 2007 a SCE 2007 vyšlo již mnoho hotfixů. Některé byly volně ke stažení, jiné byly ale neveřejné. Po instalaci x-tého hotfixu může dojít k následující situaci.

Možná to znáte:

  • Společnost Microsoft uvádí nový dohledový systém System C...

Read More...

Potichu a v podstatě bez velkého zájmu byla v druhé polovině srpna uvolněna nová verze oblíbeného nástroje pro správu aktualizací ve firmách – WSUS 3.0 Service Pack 2. Tato aktualizovaná verze přináší především podporu pro nejnovější operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Výčet nových vlastností této verze :

  • Integrace s Windows Server 2008 R2 (je možné přidat vlastnost přímo v server manageru).

    • Podpora pro technologii BranchCache ve Windows Server 2008 R2.
    • Podpora kli...

Read More...