Tento článek byl přednostně publikován v Microsoft TechNet Flash zpravodaji 1/2012. Abychom mohli korektně řídit IT, musíme mít především jasno v IT procesech a jejich vazbách. Existují různá řešení, která nám mohou pomoci s jejich správou. My se dnes opět zaměříme na rodinu Microsoft System Center, tentokrát z pohledu.

000

Dnešní téma může zahrnovat klidně celou rodinu produktů Microsoft System Center 2012, ale jsou zde dva produkty, které jsou pro toto téma přímo vytvořeny. Prvním je System...

Read More...

Dnes byly přibližně s dvouměsíčním zpožděním oproti původnímu plánu uvolněny zdrojové kódy pro System Center Service Manager 2010 Self-Service portál. Úprava vzhledu a funkčnosti portálu byla a je první věc, kterou obvykle od zákazníků slýchám jako hlavní výtku jinak velmi dobře hodnoceného produktu SCSM 2010.

Globálně byly hlavní požadavky směrovány na následující oblasti:

 • Změna zobrazeného textu v záhlaví

  • Skrytí tlačítka nebo webové části
  • Změna stylů (barvy, písma atd.)
  • Změ...

Read More...

Dne 16. 12. 2010 byl oficiálně uvolněn Service Manager 2010 Service Pack 1. Již dlouho je tato aktualizace ohlášená a stávající uživatelé i noví zájemci o helpdeskové řešení od společnosti Microsoft vědí, že bude především obsahovat všechny dosud vydané aktualizace a nebudou zde žádná nová aplikační rozšíření. To samozřejmě platí především na západ od našich hranic. Jenže pro zákazníky v České republice a v dalších 8 převážně evropských zemích je Service Pack 1 pro Service Manager 2010 ohromný...

Read More...

Byla uvolněna kumulativní oprava pro System Center Service Manager 2010 Cumulative Update 3 (KB2390520). Tato oprava nahrazuje předchozí kumulativní opravu 2, která byla zapracována. Instalaci lze provést přes Cumulative Update 2 nebo přímo do RTM verze Service Manageru 2010. Ke stažení jsou celkem 3 soubory.

SCSM 2010
* Files: SCSM2010_RTM_AMD64_KB2390520.exe, SCSM2010_RTM_X86...

Read More...

Na jaře uvedený produkt System Center Service Manager 2010 se má k světu. Během tří měsíců od uvedení RTM verze vyšlo několik důležitých rozšíření a jedna zásadní oprava. V dnešním příspěvku naleznete o nich informace.

SCSM 2010

Cumulative Update 1

Cumulative Update 1 pro Microsoft System Center Service Manager 2010 v sobě zahrnuje důležité aktualizace vydané od uvedení RTM verze Service Manageru 2010. Cumulative Update 1 je také vyžadován pro níže popisovaný Authoring Tool 1.0 Release Candidate.

...

Read More...

Na konci minulého týdne byly na stránky předplatného Microsoft TechNet a MSDN přidány plné produktivní verze System Center Data Production Manager 2010, System Center Service Manager 2010 a System Center Essentials 2010. Nejedná se již jen o zkušební verze jako doposud, ale o verze do běžného provozu. Po testování přichází čas implementací, takže nezbývá než stahovat a instalovat.

CommLunch_bnr_systcntr

Pokud netušíte co nové verze System Center produktů přináší, můžete se podívat na některé z mých prezentací, kde...

Read More...

Osobně jsem očekával dostupnost tohoto řešení o několik měsíců později, ale produktový tým si pospíšil. Máme zde tedy finální verzi produktu System Center Service Manager 2010, který je flexibilní platformou pro automatizaci procesů správy IT služeb. Service Manager 2010 využívá vestavěné procesy pro mimořádné události a řešení problémů, řízení změn, a asset management životního cyklu IT, které jsou založeny na osvědčených postupech, které jsou uvedeny v Microsoft Operations Framework (MOF) a IT...

Read More...

System Center Service Manager Logo Během dnešního dne bude uvolněna RC verze nového servis deskového nástroje z rodiny produktů System Center. Stahovat je možné z http://connect.microsoft.com. Toto je pravděpodobně poslední verze před vydáním finální verze - RTM.

Vylepšení proti verzi Beta 2:

 • Podpora procesu upgrade a migrace

 • Zvýšený výkon, škálovatelnost a stabilita

 • Vylepšené možnosti notifikace odesíláním emailů v dávkách

 • Nové možnosti change managementu:

 • notifikace kontrolující osoby (re...

Read More...