System Center Virtual Machine Manager SP1 Release Candidate

Microsoft 4.12.2010 uvolnil Release Candidate verzi nástroje pro správu virtualizačního prostředí primárně s Hyper-V servery - Virtual Machine Manager (nicméně VMM umí spravovat i jiné virtualizační platformy, jako např. VMWare).

SP1 pro VMM rozšiřuje funkce, které přinese SP1 pro Windows Server 2008 R2 - Dynamic Memory a RemoteFX. Díky tomuto rozšíření je nyní možné plně spravovat tyto nové funkce SP1 a rozšířit tak funkce platformy Hyper-V.

Je nutné podotknout, že jakékoliv technologie určené pro správu paměti (Dynamic Memory, Memory Overcommit) jsou určeny pouze pro cluster řešení a neměly by být používány na jediném serveru. V případě clusteringu umožňují běh více virtuálních strojů na menším počtů nodů clusteru po dobu výpadku. V případě, že jsou technologie pro “zvětšování” resp. správu paměti používány na jednom serveru může docházet k rapidnímu úbytku systémových prostředků - paměť je swapována na disk a tak dochází k zásadnímu poklesu výkonnosti (srovnání rychlost RAM v GB/s proti disku MB/s mluví za vše).

V případě, že provozujete testovací prostředí (RC verze nejsou určeny pro produktivní nasazení) můžete stahovat zde https://connect.microsoft.com/site799

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post