Dnes byla zveřejněna první veřejná BETA verze produktu System Center Virtual Machine Manager (SCVMM) 2012. Přibližně půl roku před uvedením finální verze tak nyní máme možnost si vyzkoušet, jak se pracuje např.: s novou generací privátního cloudu v podání společnosti Microsoft.

Poznámka: První přehlednější informace o SCVMM 2012 byly zveřejněny v článku pro TechNet Flash 2011/03 Využití SC VMM vNext aneb představení vize správy datových center.

Co nás tedy v SCVMM 2012 čeká?

  • Fabric...

Read More...

Jednou z velkých nevýhod Hyper-V je fakt, že není možné provést živou migraci mezi servery, které využívají různé procesory. Tím nejjednodušším příkladem mohou být 2 servery v clusteru, kde jeden ze serverů obsahuje procesory AMD a druhý Intel – zde je situace jasná. Nicméně problém je poněkud širší, není možné migrovat například mezi servery kde jeden server má novější a druhý starší procesory.

Celý problém se točí kolem použité instrukční sady v jednotlivých procesorech. V rámci Windows Serv...

Read More...

Microsoft 4.12.2010 uvolnil Release Candidate verzi nástroje pro správu virtualizačního prostředí primárně s Hyper-V servery - Virtual Machine Manager (nicméně VMM umí spravovat i jiné virtualizační platformy, jako např. VMWare).

SP1 pro VMM rozšiřuje funkce, které přinese SP1 pro Windows Server 2008 R2 - Dynamic Memory a RemoteFX. Díky tomuto rozšíření je nyní možné plně spravovat tyto nové funkce SP1 a rozšířit tak funkce platformy Hyper-V.

Je nutné podotknout, že jakékoliv technologie urč...

Read More...

Mezi běžnou součást dnešního IT musíme počítat virtualizační technologie. V době hledání všemožných úspor je virtualizace jednou z cest, kde je lze nalézt. Šetří prostor, energie, zdroje i čas potřebný ke správě. Jak ale zajistit vysokou dostupnost virtuálního prostředí a pokud možno bez minimálních zásahů člověka? K tomu nám může dobře posloužit rozšíření produktu System Center Virtual Machine Manager 2008 (SCVMM 2008). společnost Microsoft zabudovala do produktu SCVMM 2008 možnost aktivního...

Read More...

Také byste rádi vyzkoušeli Live migraci virtuálních serverů nad Hyper-V, kterou nabízí Windows Server 2008 R2?  Již nyní veřejně dostupná Release Candidate verze je stabilní a obsahuje většinu technologií, které budou obsaženy v konečné podobě produktu.

Tento článek se bude zabývat postupem, jak vybudovat Windows cluster s pomocí Release Candidate verze Windows Serveru 2008 R2. Článek je postup, jak na to se zaměřením na clusterování Hyper-V virtuálních serverů, nicméně postup je natolik obe...

Read More...