Resource Kit obsahuje sadu nástrojů, které vám pomohou s nasazením a podporou System Center Essentials 2010. Pokud je Resource Kit nainstalován na Essentials 2010 Management Serveru, jsou nainstalovány všechny nástroje. Pokud instalujete Resource Kit na jakémkoli jiném počítači, včetně Essentials 2007 SP1 Management Serveru, bude nainstalován pouzeEssentials Server Cleanup Toola Published Software Certificate Update Tool.

MS SCE2010

Součástí Essentials 2010 Resource kitu jsou následující nástroj...

Read More...

Na začátku roku jsem informoval o změnách v katalogu management packů pro System Center produkty, které ale byly spíše k horšímu než k lepšímu. Po půl roce komunikace mezi produktovým týmem, vývojáři a zákazníky se podařilo upravit filtrovací funkce stránek Microsoft Pinpoint tak, aby práce s nimi byla stejně pohodlná jako se starým katalogem management packů.

System Center

Jak vidíte na přiloženém obrázku, po otevření stránky http://pinpoint.microsoft.com/systemcenter, stačí již jen v pravé části okna...

Read More...

Dnes tu mám jeden netechnický příspěvek, který ale zajisté zaujme. Na jarních přednáškách o System Center Essentials 2010 jsem zmiňoval změny v licencování a nyní jsou zde. Od začátku června je k dispozici plnohodnotná verze produktu System Center Essentials 2010 a v dnešním příspěvku přináším informace o licencování a orientačních cenách řešení. Hned na úvod připomenu, že se jedná o koncové ceny, které se budou měnit v závislosti na typu licenční smlouvy, kterou máte případně se společností Mic...

Read More...

Včera jsem přinesl informaci o dokončení vývoje produktu System Center Data Protection Manager 2010 a uvedení RTM. A dnes musím dodat, že současně s ním byl dokončen vývoj i produktu System Center Essentials 2010. Ano System Center Essentials 2010 je RTM!!! Takže dvojnásobná radost.

SCE2010

System Center Essentials 2010 je řešení pro dohled a správu fyzického i virtuálního IT prostředí založeného na platformě Microsoft. Jeho zaměření je na společnosti s maximálně 50 servery a 50-500 klienty. System...

Read More...

Dne 18. ledna 2010 byla na stránky Microsoft Download umístěna nová testovací verze Microsoft System Center Essentials 2010 - Release Candidate. Microsoft System Center Essentials 2010 představuje řešení pro správu IT, které vám umožní jednoduše a efektivně provádět složité úkoly správy pro virtuální a fyzické servery, počítače, hardware, software a IT služeb z jediné konzole. Essentials RC 2010 je možné používat 180 dní.

SCE2010

Read More...

Ve čtvrtek 14. ledna 2010 jsem měl v prostorách OK System V Praze možnost představit Vám produkt System Center Essentials 2010 (BETA). Během přibližně 4 hodinové přednášky zazněly informace o možnostech a přínosech nové verze produktu určeného pro dohled a správu virtuálního i fyzického IT ve společnostech s maximálně 50 servery a 500 klienty. Během přednášky jsem na příkladech popsal také rozdíly oproti “dospělým” verzím jednotlivých produktů Microsoft System Center. Tyto rozdíly jsem také zahr...

Read More...

Na konci září byla uvolněna veřejná BETA produktu System Center Essentials 2010. Tuto informaci jste možná zaregistrovali. V příspěvku (Jak nasadit System Center Essentials 2010) jste mohli najít informaci o zveřejnění BETA verze dokumentace pro nasazení tohoto systému. Já jsem se na novou verzi systému pro dohled a správu IT středně velkých společností podíval blíže. V tomto příspěvku si můžete přečíst mé postřehy.

Co je nového?

Představíme si, co by mělo být na jaře příštího roku nového...

Read More...

Možná právě přemýšlíte, jak nasadit System Center Essentials. Možná přemýšlíte - i nad novou verzi 2010. Je pro vás připravený návod ke stažení (Anglicky) s mnoha praktickými radami o nasazení tohoto systému pro správu IT prostředí. Deployment Guide pro System Center Essentials 2010 můžete stahovat zde.

Read More...

Při používání dohledového systému SCOM 2007 nastanou situace, kdy musíme monitorované systémy restartovat nebo dokonce vypnout. Taková situace může nastat po instalaci nové aplikace, aktualizace nebo z jiných provozních důvodů. Během doby odstávky služeb nebo systémů ohlásí dohledový systém mnoho chyb. My však během plánované odstávky chceme informace jen z ostatních systémů.

MS SCOM TIP

Pro tyto důvody je v SCOM 2007 zabudován tzv. maintenance mode. Do maintenance modu (MM) lze přepnout libovolný, mo...

Read More...

V dnešní době je všude kolem našeho IT prostředí samé nebezpečí. Viry, spyware, malware, “uživatelé” a samé útoky. Alespoň to nám neustále tvrdí výrobci všemožných ochran pro naše plechové miláčky. Na klientech dozajista hrozí větší nebezpečí než na serverech. Přesto je potřeba nějaký ten antivir na serveru mít. S ohledem na primární funkce našich serverů ale není dobré, aby většinu HW zdrojů během kontroly sebral antivir pro sebe.

MS SCOM TIP

Co bychom tedy nemuseli kontrolovat pomocí antiviru? Začínám...

Read More...

 Tabulka: Srovnání System Center Configuration Manageru 2007 a System Center Essentials 2010

Vlastnost

Configuration Manager 2007

Essentials 2010

Essentials 2010 rozdíly

Aktualizace – patch management

ANO

ANO

 

Distribuce software

ANO

ANO

Essentials 2010 nabízí základní distribuci (msi a exe soubory)

Inventarizace – HW a SW

ANO

ANO

Essentials 2010 přes 60 software...

Read More...

V průběhu podzimu letošního roku dojde k uvolnění beta verze produktu System Center Essentials 2010. RTM verze bude uvedena na jaře 2010. Essentials 2010 navazuje na svého předchůdce Essentials 2007. Jde o unifikované centralizované řešení Microsoft rodiny System Center pro správu středně velkých IT prostředí. Pomocí jedné konsole můžeme spravovat jak fyzické, tak virtuální servery, stanice, software i IT služby.

Klíčová vylepšení v Essentials 2010

Mezi klíčová vylepšení patří integrovaná sp...

Read More...

Přednáška Petra Košce pojednává o System Center Essentials 2007

 

Read More...