Microsoft Security Essentials

mseSpolečnost Microsoft vydala finální verzi nástroje pro ochranu počítače před viry, spyware a dalším škodlivým kódem v reálném čase. Tento nástroj je dostupný zdarma pro legální majitele operačního systému Microsoft Windows (při stahování je kontrolována pravost operačního systému – genuine Windows).

Microsoft security Essentials (MSE) mohou využívat majitelé operačních systému Windows XP SP2 a vyšší,Windows Vista a Windows 7, je dostupný ve verzi 32bit i 64bit.

Aktualizace MSE se provádí pomocí technologie Windows Update a to i několikrát denně – doporučujeme tedy konfigurovat aktualizace systému na automatické.

V současné době je MSE dostupné v cca 20ti jazykových verzích, nicméně čeština přijde na řadu později.

Tento nástroj je primárně určený pro domácí použití na jednotlivých počítačích. Pro využití ve firemních prostředích je určený nástroj Forefront Client Security.

Stahovat je možné na stránkách Microsoft věnovaných Security Essentials

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post