Microsoft Security Essentials vNEXT

Microsoft připravuje další verzi úspěšného antiviru z jeho dílny - Microsoft Security Essentials. Tato druhá verze přináší následující vylepšení:

  • Integrace s Windows Firewall - Microsoft Security Essentials se dotazují při instalaci a následně i při běhu aplikace Windows Firewall a upozorňují uživatele, že by firewall měla být spuštěná.

    • Rozšířená ochrana proti útokům vedeným z webových stránek - Microsoft Security Essentials jsou plně integrovány s Internet Explorerem pro kontrolu obsahu, který je zobrazován pomocí Internet Exploreru.
    • Nové jádro antiviru (protection engine) - toto nové jádro nabízí nové/rozšířené možnosti při detekci, odstranění škodlivého kódu a zvýšený výkon.
    • Network Inspection System (NIS) - ochrana proti síťovým útokům je přímo součástí Microsoft Security Essentials. Tato funkce není dostupná pro Windows XP.

    Betaverze je dostupná v následujících jazycích: Anglicky, Brazilsky, Izraelsky.   Betaverzi je možné stahovat ze stránek connect.microsoft.com

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post