Vyhledání management packů od nového roku jinak. A lépe? :-(

S příchodem nového roku bylo představeno několik změn v oblasti produktů Microsoft System Center. Jedním z nejviditelnějším je pro běžného uživatele změna umístění přehledu o nových i stávajících rozšířeních pro jednotlivé produkty Microsoft System Center. Tedy za předpokladu, že nepoužíváte pouze import management packů za pomoci zabudovaného rozhraní ve verzi Microsoft System Center Operations Manager 2007 R2, kde při importu stáhnete pouze samotný XML soubor.

MSFT_Pinpoint_thumb

product-logo-sc  Starý Management Pack katalog :-) Pokud jste byli zvyklí kontrolovat stav aktuálnosti Vašich management packů pomocí webové stránky (jelikož notifikace na vydávání MP nefungovaly), byli jste možná zvyklí používat toto rozhraní:

Zde jste mohli filtroval seznam na základě System Center produktu (SCOM R2, SCOM, SCE, MOM, SCCM, SCDPM), výrobce management packu nebo např. typu management packu. Samozřejmostí bylo řazení výsledků podle datum zveřejnění s tím, že při vydání nové verze management packu byla původní verze nahrazena novější. Nový Management Pack katalog :-( Aby to uživatelé neměli tak jednoduché, došlo na konci roku 2009 k přesunu katalogu management packů na nové stránky, které jsou opět společné pro všechny produkty rodiny Microsoft System Center. http://pinpoint.microsoft.com/en-US/default.aspx

Nové stránky vypadají na první pohled velmi pěkně. Graficky.

  Bohužel jen do té doby, než začnete s katalogem pracovat a budete chtít porovnat verze uveřejněných management packů s těmi vašimi. Chybí zde totiž jedna zásadní MALIČKOST. Možnost podrobnějšího řazení, např. podle data zveřejnění, výrobce nebo produktu. A také se mi nepodařilo vyhledat veškeré management packy. Ke každému management packu jsou k dispozici základní informace, včetně možnosti uvedení ceny jako základní informace. Součástí katalogu jsou management packy dalších výrobců, kteří mají možnost doplnit popis svého řešení na stránky Microsoft. Pokud by byly doplněny možnosti filtrování a vyhledávání, dozajista budou tyto stránky velmi použitelné. Pokud chcete vyjádřit svůj názor na funkčnost nového Management Pack katalogu, můžete napsat konkrétní nedostatky na následujících stránkách:

Autor: Pavel Řepa

Next Post Previous Post