Velká aktualizace produktových stránek Microsoft System Center

Čas od času potřebuje každý nějakou změnu. Možná z toho důvodu došlo k velké proměně rozhraní webových stránek pro řešení Microsoft System Center (http://www.microsoft.com/systemcenter/). Byl aktualizován design stránek (černá je opravdu COOL!!!), bylo sloučeny stávající stránky pod jediné rozhraní a byly doplněny informace o produktech společnosti Opalis (nová akvizice pro rok 2010), byla vylepšena přehlednost a organizace stránek. product-logo-sc 

 • Jedno místo vládne všem: Stávající produktové stránky produktů Microsoft System Center byly přesunuty pod jediné rozhraní. Pro System Center Service Manager 2010 a produkty Opalis byly vytvořeny základní stránky, jejichž obsah bude postupně doplňován.

  • Nový vzhled: Je zde posun z původně světlých tónů do tmavých, až černých barev. Na pozadí je zobrazena dynamická mříž.
  • Více navigačních funkcí: Navigační rozhraní bylo rozšířeno o další prvky, včetně odkazů na "Twitter" nebo "Facebook". Jsou zde čtyři úrovně ovládacích prvků v horní části okna a vpravo velký postraní panel.
  • Integrovaná sociální média: Protože stále více a více z vás používání sociálních nástrojů, jako je Twitter a Facebook (ale i další), a protože tyto nástroje jsou stále důležitou součástí marketingového mixu, byly  začleněny do nového rozhraní začleněny vazby na sociální média.
  • Množství RSS: Díky RSS kanálům budete informováni o nových příspěvcích téměř ihned po jejich uvedení.
  • Informace o management pacích: Na stránkách jednotlivých produktů Microsoft System Center byla vytvořena sekce o dostupných management pacích a dalších rozšířeních, která sice odkazuje na slavný PINPOINT web, ale seznam management packů je zde alespoň setříděn podle data. Třikrát hurá ;-)

  Na mne působí nový vzhled velmi příjemně, orientace v obsahu je velmi intuitivní, obsah velmi kvalitní. A pokud bude splněn slib s udržováním aktuálního stavu obsahu, není stránkám co vytknout. Myslím, že se produktovému týmu podařilo udělat kus dobré práce. Pokud nevěříte, podívejte se sami (http://www.microsoft.com/systemcenter/).

  Náhledy jednotlivých produktových stran:

 

 

Navíc byly doplněny informace o řešení společnosti Opalis, kterou společnost Microsoft koupila na konci roku 2009.

Autor: Pavel Řepa

Next Post Previous Post