Jak na… - odstranění neexistujících chyb po návratu objektů z maintenance modu

Pokud provádíme ve svém monitorovaném prostředí pravidelně údržbu počítačů, např. instalaci aktualizací, profilaxi hardwaru nebo další podobné činnosti, které mají vliv na dostupnost našich počítačů nebo služeb, určitě bude vhodné přepnout tyto objekty v konzoly System Center Operations Manager 2007 R2 do maintenance modu. Pokud tyto činnosti zasahují do běžné pracovní doby, je velmi jednoduché nastavit tento mode. Pokud jsou však instalace a následný restart naplánovány na noční hodiny, asi těžko můžeme předpokládat, že se někdo bude v jednu hodinu v noci přihlašovat do SCOM 2007 R2 konzole a maintenance mode nastavovat. Pro tyto účely jsou dostupné nástroje pro plánovaný přechod do maintenance modu. Popsal jsem je v jednom z předchozích článků (Co je maintenance mode a jak ho lze nastavit v OpsMgr 2007?).

MS SCOM R2

Naplánujeme pravidelné přepínání objektů např. na sobotní noc. V pondělí ráno však zjistíme, že na mnoha objektech vzniklo po opětovném nastartování dohledu velké množství alertů. Po podrobnějším zkoumání ale zjistíme, že tyto události už neexistují a ani v dobu přepnutí objektů z maintenance mode neexistovaly. Jedná se o událostí klidně i několik týdnů staré a námi dávno již ukončené. Problém: Pokud System Center Operations Manager 2007 R2 ukončuje maintenance mode pro agenta, který má v aplikačním event logu velké množství záznamů, mohou být tyto záznamy opět změněny na události. Řešení: Jeff Carter, Senior Support Engineer a člen Operations Manager Support Teamu nám radí tři možnosti jak bychom se mohli tohoto problému zbavit:

    * Pokaždé vyčistit event log před přechodem do maintenance modu * Nastavení overrides pro ignorování těchto záznamů * Přidat následující klíč do registrů: * HKLMSoftwareMicrosoftMicrosoft Operations Manager3.0ModulesGlobalNT Event Log DS * Vytvořte hodnotu DWord s názvem MaxEventBufferSize a nastavte ji na decimální hodnotu 500000
Osobně jsem tento problém viděl pouze ve spojení s plánovaným maintenance modem, ale po ručním přepnutí bylo vše v pořádku a chyby generovány nebyly.

Autor: Pavel Řepa

Next Post Previous Post