Produktový tým společnosti Microsoft za oblast Operations Manager v těchto dnech provádí průzkum mezi všemi, kteří se věnují tvorbě a úpravě management packů pro System Center Operations Manager 2007. Pokud vytváříte nebo upravujete management packy, udělejte si prosím čas a vyplňte dotazník na stránce: http://www.surveymonkey.com/s/mpauthoring.

GreenYES

Průzkum je anonymní a měl by trvat asi 10 minut. Společnost Microsoft si váží Vašeho času a zpětné vazby. Jen tak může vytvářet řešení, která Vám bud...

Číst více...

Pokud sledujete vývoj produktu System Center Service Manager, mohli byste přivítat seznam ukázek, který byl zveřejněn na blogu produktového týmu. Pro toho, kdo netuší co se pod názvem System Center Service Manager skrývá, bych jednoduše řekl, že by se mělo jednat o první verzi servicedesku od společnosti Microsoft, s propojením na systémy Active Directory, System Center Operations Manager, System Center Configuration Manager, případně další systémy i od jiných výrobců.

MS SCSM

Extending Service Manag...

Číst více...

Chtěl bych navázat na předchozí příspěvek Petra Košece podrobným popisem instalace a konfigurace této důležité aktualizace pro SCOM 2007 R2.

MS SCOM TIP

Jak na instalaci? Pro aplikaci aktualizace nestačí pouze instalovat balíček, ale je potřeba také několik manuálních kroků. Doporučený postup instalace je následující:

    * Root Management Server (RMS) * Ruční aktualizace struktury OperationsManager SQL databáze * Manual import DataWarehouse management packu * Aktualizace dalších SCOM 2007...

Číst více...

Kumulativní balíček obsahuje opravy pro Operations Manager 2007 R2. Některé kroky je nutné provést manuálně. Informace naleznete v Knowledgebase article 974144. Tato aktualizace je důležitá pro ty, kteří plánují nasadit Exchange 2010 a příslušný Management Pack pro Exchange 2010.

Přehled hlavních oprav:

  • Nelze odebrat úspěšně agenta z windows cluster server node

  • HealthService.exe proces může spadnout při prácvi s OLEDb modulem

  • MonitoringHost.exe instance může zahlcovat non-pag...

Číst více...

Vyhledání management packů od nového roku jinak. A lépe? :-(

Pavel Řepa
3 minuty, 1 sekunda
3

S příchodem nového roku bylo představeno několik změn v oblasti produktů Microsoft System Center. Jedním z nejviditelnějším je pro běžného uživatele změna umístění přehledu o nových i stávajících rozšířeních pro jednotlivé produkty Microsoft System Center. Tedy za předpokladu, že nepoužíváte pouze import management packů za pomoci zabudovaného rozhraní ve verzi Microsoft System Center Operations Manager 2007 R2, kde při importu stáhnete pouze samotný XML soubor.

MSFT_Pinpoint_thumb

product-logo-sc  Starý Management Pack katalo...

Číst více...

To co bylo několik měsíců slibováno se stalo konečně skutečností. Společnost Microsoft včera zveřejnila finální verzi řešení pro audit informací z logů na operačních systémech UNIX/LINUX. Eventy jsou z těchto systémů načítány a následně uloženy do databáze SCOM ACS. Součástí řešení jsou samozřejmě Audit reporty pro UNIX/linux Server. Celé řešení samozřejmě vyžaduje verzi dohledového systému System Center Operations Manager 2007 R2.

SCOM R2 ACS Xplat
* Soubory ke stažení: Číst více...

Po několika týdnech čekání po vydání nového groupware řešení Exchange 2010 přichází chvíle, kdy je možné Exchange 2010 monitorovat pomocí System Center Operations Manager 2007. Nový Management Pack nabízí sledování dostupnosti, výkonnosti, pro všechny role Exchange 2010:

  • Mailbox Server Role
  • Client Access Server Role
  • Hub Transport Server Role
  • Edge Transport Server Role
  • Unified Messaging Server Role

Před instalací tohoto management packu si určitě přečtěte instalační příručku, kte...

Číst více...

Opravdu mobilní dohled pro SCOM 2007? Jalasoft Xian Wings 2010!

Pavel Řepa
1 minuta, 6 sekundy
3

společnost Jalasoft nejprve na konci října naznačila a poté na začátku listopadu poodhalila plány do nového roku 2010. A dnes představila řešení mobilního dohledu pro Microsoft System Center Operations Manager 2007. S pomocí produktu Xian Wings 2010 bude moci administrátor SCOM 2007 prostředí pracovat i bez velké konzole. Bude mít možnost sledovat alerty, výkonnostní grafy, pracovat se stavy nebo spouštět úlohy. Nebude tedy nutné mít na cestách pro dohled IT prostředí spuštěný notebook, pouze...

Číst více...

Hrajete si v pracovní době? ;-)

Pavel Řepa
0 minuty, 59 sekundy
4

Hrajete si rádi? A hrajete si rádi i v pracovní době? Že to tak úplně nejde? A co pokud se bude jednat o hru, která bude mít velmi blízko k dohledu vašeho heterogenního IT prostředí. Na stránkách společnosti Jalasoft jsem objevil hru Xian Sudoku, která se snaží hravou formou představit možnosti rozšíření Xian Network Manager Io pro System Center Operations Manager 2007 a Xian Io pro System Center Essentials 2007. Místo čísel je zde devět grafických symbolů, které zobrazují devět různých Sm...

Číst více...

A je tu další management pack pro System Center Operations Manager 2007, který si zaslouží samostatný příspěvek. System Center Configuration Manager 2007 SP2 management pack byl uvolněn jen 6 dní po uvedení RTM verze produktu, což je velmi krátká doba v porovnáními s management packy pro jiná řešení. Co nám tedy tento MP přináší oproti předchozí verzi?

MS SCOM R2

Pokud za předchozí verzi MP budu považovat tu z února 2008, bude to především podpora všech verzí SCCM 2007 32-bit a SCCM 2007 SP2 64-bit....

Číst více...

Jak na… – konfiguraci DFS-Replication management packu

Pavel Řepa
0 minuty, 42 sekundy
5

Microsoft Storage Team uveřejnil na svém blogu čtyřdílný seriál o instalaci a především konfiguraci DFS-Replication management packu pro System Center Operations Manager 2007 SP1 i R2, který byl před několika dny uvolněn (Management packy pro Windows Server Cluster, DFS-Replication a Forefront Security for Office Communications Server). První dva díly jsou spíše obecnějšího charakteru, poslední dva popisují skutečnou konfiguraci DFS-Replication management packu. Jednotlivé díly jsou proloženy...

Číst více...

A máme tu dvě čerstvé novinky pro System Center Operations Manager 2007. Krátce po oficiálním uvedení operačního systému Windows 7 je k dispozici nový Windows Client Monitoring Management Pack pro SCOM 2007. A také vyšla aktualizovaná verze management packu pro SCOM 2007 service pack 1 (aktualizovaný SCOM 2007 R2 MP vyšel nedávno).

MS SCOM

Windows Client 2000/XP/Vista/Windows 7 Operating System management Pack for Operations Manager 2007 Windows Client Monitoring Management Pack byl vytvořen pro de...

Číst více...

System Center Operations Manager 2007 R2 Authoring Resource Kit

Pavel Řepa
1 minuta, 52 sekundy
3

Pokud máte v popisu práce úpravu nebo dokonce vlastní tvorbu management packů pro System Center Operations Manager 2007 R2, určitě vás potěší uvolnění Authoring Resource Kitu pro tento dohledový systém. Součástí balíčku je poslední verze Authoring Console a sedm dalších nástrojů, které nám budou pomáhat při tvorbě management packů.

MS SCOM R2

Informace o souboru:

Číst více...

Během přibližně posledních několika týdnů byly aktualizovány základní management packy pro Microsoft System Center Operations Manager 2007. Pominu-li management pack pro operační systém (aktualizace 18.9.2009), jsou určitě ve většině prostředích SCOM 2007 nahrány management packy pro Active Directory, Exchange Server, SQL Server a Operations Manager. Zde trochu předběhl SQL Server MP, který byl aktualizován již na konci srpna. A také byly vydány management packy pro službu Windows Ser...

Číst více...

Pokud máme importovaný SCOM 2007 management pack pro dohled prostředí Microsoft sql serverů, může nastat situace, kdy vznikne požadavek na vyčlení konkrétních databázových serverů z tohoto dohledu. Může se jednat o databáze určené pro testování, vývoj nebo typu MSDE, Express. Přesto je potřeba ponechat systémy pod kontrolou pro dohled ostatních služeb a aplikací. Nelze tedy odinstalovat agenta, ale musíme vytvořit pro dané systémy výjimky (overrides).

MS SCOM R2

Nabízí se několik možností jak si s tím po...

Číst více...