Windows 10 1703 - Creators Update - jak na instalaci a ADK

Microsoft uvolnil Windows 10 Creator Update ke stažení na stránkách MSDN a dalších, je tedy možné stáhnout ISO soubor. Pokud máte předchozí verzi Windows 10, stačí připojit ISO a spustit setup.exe, instalační průvodce vás již instalací během 20ti minut provede.

Pro hladký průběh aktualizace je nutné spustit instalaci stejné edice, tedy Pro na Pro, Home na Home a Enterprise na Enterprise. Pokud spustíte upgrade na jinou edici, nemusí být zahcována veškerá nastavení a aplikace. Také je nutné zachovat jazykovou vezi. Instalátor neumožní aktualizaci České verze z Anglického média. Zde je řešení snazší, postačuje instalace jazyka, ve kterém máte k dispozici instalační médium.

Kontrola před upgrade

Můžete také využít parametrů instalačního programu pro kontrolu před vlastním upgrade:

SETUP.EXE /Auto Upgrade /Quiet /NoReboot /DynamicUpdate Disable /Compat ScanOnly

výstup je pak v příkazové řádce pomocí HEXa kódů. Zde jsou vybrané:

0xC1900210 – nenalezeny žádné problémy   
0xC1900208 – nalezeny problémy s kompatibilitou (hard block)    
0xC1900204 – Automatický upgrade není k dispozici (pravděpodobně nesouhlasí edice)    
0xC1900200 – Systém nesplňuje minimální požadavky    
0xC190020E – nedostatečné místo na disku

V případě, kdy dojde při instalaci k chybě ještě před restartem PC, je možné nalézt příčinu v souboru

C:\$WINDOWS.~BT\Sources\Panther\setupact.log

Windows Assessment and Deployment Kit 1703

Také je k dispozici aktualizovaná verze Windows Assessment and Deployment Kit (ADK) – sada nástrojů pro přípravu instalací. Je možné stahovat zde: https://developer.microsoft.com/en-us/windows/hardware/windows-assessment-deployment-kit. O nových možnostech nastavení si povíme příště v samostatném článku.

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post