Office 2010 RTM, příručky ke stažení a aktivace

Ondřej Výšek
1 minuta, 1 sekunda
5

V minulých dnech společnost Microsoft dokončila vývoj nové verze kancelářského balíku Office 2010 a dalších serverových aplikací z této rodiny. Lokalizovaná česká verze bude k dispozici do cca 60 dní.

V rámci download center je možné stahovat produktové návody, které popisují jednotlivé nové možnosti Office 2010 a dalších aplikací.

Stahovat můžete na download.microsoft.com.

Office 2010 také přináší nový způsob aktivace v rámci organizací. Obdobně jako tomu je u desktopových a serverových operačních systémů, je možné Office 2010 možné aktivovat ve firemním prostředí pomocí Multiple Activation Key (MAK), tedy jediný klíč, pomocí kterého je možné vícekrát aktivovat. Další možností je Key Management Service (KMS), v tomto případě je v rámci organizace nainstalovaná služba, jenž zajišťuje aktivaci jednotlivých instalací Office. Pokud je použit KMS, pak se při instalaci nemusí zadávat aktivační klíč a instalace je aktivována až po instalaci.

Obě zmiňované možnosti, jejich výhody nevýhody, způsoby použití jsou popsány v dokumentaci, kterou můžete stanovat na download.microsoft.com

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Následující článek