Exchange online screencast a migrace na Microsoft online services

Keith Combs natočil 2 pěkné screencasty, které jsou dostupné na webu microsoft.com, přesto vám je rádi přinášíme i my. Tento screencast představuje práci s Microsoft online services, kde v první části přináší základní informace a přehled, jak objednat a nastavit DNS a další.

Ve druhé části pak Keith pojednává o založení nových uživatelských účtů, konfigurace koncového klienta atd.

Pro ty z vás, kteří přemýšlejí o přechodu na Exchange online services pak Microsoft připravil Microsoft Online Migration Toolkit, který přesně popisuje postupy a další pro provedení úspěšné migrace na služby Microsoft Online. Migration toolkit je možné stahovat na download.microsoft.com. Původní Keithův článek.

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.