Revoluce v IT. Konvergované řešení Dell PowerEdge VRTX

Aneb Blade All-in-One řešení pro každou společnost!

Záznam z uvedení Dell PowerEdge VRTX v České Republice - http://dell.livebox.cz/webcast/2013613_4/

Proč toto nazývám IT revolucí ? Protože se našim inženýrům se podařilo vytvořit první Enterprise All-in-One s prvním diskovým polem sdíleným pomocí nejrychlejšího PCI-E propojení!

O konvergenci se dnes hodně píše i mluví, nikdo ale ještě nepředstavil produkt vyvinutý od základu s myšlenkou konvergovaného řešení. Ten důvod spočívá v tom, že není mnoho firem na trhu, tak jako dnes Dell, které mají všechny potřebné technologie “in house”.

Konkrétně Servery, Sítě, disková pole s jednotným managementem.

Tímto se mění co jsem psal v článku http://www.optimalizovane-it.cz/servery/blade-servery-pro-koho-jsou-urceny-jake-maji-vyhody-a-nevyhody.html , že blade servery jsou jen pro velké podniky!

VRTX trailer

Benefit pro zákazníka užívajícího servery bez diskového pole

Pokud se bavím se zákazníky a našimi partnery, kteří nepoužívají technologie diskových polí a ptám se, proč nepoužívají disková pole, říkají v kostce tyto věci :

 • Líbí se mi idea sdíleného úložiště.

 • Chtěl bych se posunout směrem k rozšířeným funkcím virtualizace a zvýšit si tím dostupnost mého podnikání.

 • Bojím se ale složitosti diskového pole a sítě k němu připojené (tedy SAN).

 • Cena takového řešení je oproti mému stávajícímu řešení nad můj současný IT rozpočet.

 • V současnosti používám mé řešení v kanceláři a nechci si kvůli novému řešení budovat oddělenou místnost s chlazením a RACKem.

 

Office Ready

Form Factor:

Dell PowerEdge VRTX je konvertibilní Tower provedení, které se dá kdykoli přemontovat pomocí konverzní sady do RACK provedení.

Teplota:

Díky naší technologii Fresh Air PowerEdge VRTX nevyžaduje nějaké speciální řešení klimatizace ! Stačí to co již používáte pro své zaměstnance.

Naše servery jsou certifikovány pro vstupní teplotu až 35oC a v průběhu roku může až 10% času být až 40oC a 1% v roce dokonce až 45oC

Hlučnost:

Dell PowerEdge VRTX ventilátory byli vyvíjeny s největším zaměřením na eliminaci hlučnosti. Díky tomu je toto kompletní řešení připraveno pracovat i pod vaším pracovním stolem.

Napájení:

Dell PowerEdge VRTX má čtveřici napájecích zdrojů, kde každý má nominální hodnotu 1100W s klasickou C14 zásuvkou. Řešení je schopno v menších konfiguracích běžet v konfiguraci pouze dvou zdrojů.

První skutečně konvergované řešení All-in-One

Provedení vše v jednom začíná dostávat úplně jiný rozměr. Sjednocení nejenom serverů do jednotného šasí, ale také diskového pole, sítových prvků. Podobný koncept známe z žiletkových serverů, jenže problém těchto řešení je, že nejsou rozhodně vhodná do kanceláře. Nemají provedení Tower, optimalizovanou hlučnost ani chlazení.

Jednotná správa

Ze současných blade řešení známe centrální správu. Tato správa je propojena se správou serverů a někdy i síťových přepínačů, ale není spojena se správou diskových polí.

Správa diskového pole jako RAIDu v serveru

Jeden z důvodů, proč uživatelé a partneři, kteří se ještě nesetkali s technologií diskových polí, se obávají přechodu na sdílené úložiště je odlišný přístup ke správě kapacity a komplexitě síťové topologie.

Tento problém Dell PowerEdge VRTX eliminuje, díky stejnému přístupu nastavení RAIDu jako jsou uživatelé zvyklí na současném řadiči v serveru.

Benefity pro zákazníky užívající dnes klasické řešení s diskovým polem

Pokud používáte nějaké podobné řešení, většinou ještě podpořené nějakou virtualizací a hledáte úspory místa, pořizovacích i provozních nákladů?

Pak je toto řešení právě pro vás.

Nekontrolovatelný růst dat

Vzhledem k tomu, že sdílený diskový subsystém je založen na technologii vycházející z serverových RAIDů a disky, které se k připojují jsou kompatibilní s našimi serverovými disky, tak je toto řešení schopno dodat velice zajímavou cenu za GB/$.

Zvláště s nástupem digitalizace je PowerEdge VRTX velice zajímavé řešení.

Neustále narůstající cena energií

Společnosti v současné neutuchající recesi si nemohou už dovolit přehlížet výdaje za elektrickou energii na IT.

Nasazením Dell PowerEdge VRTX je možno uspořit náklady, díky nižší spotřebě než konvenční řešení.

Záložní řešení v případě výpadku klimatizace

Menší společnosti většinou nemají řešenu redundanci chlazení místnosti pro enterprise vybavení. Toto vybavení je pak ve velkém riziku v případě jejího výpadku.

Díky Fresh Air je Dell PowerEdge VRTX schopen fungovat ve vyšších teplotách, než konvenční řešení a dát tak více času pro opravu klimatizované jednotky.

Benefit pro velké společnosti

 • Vaše společnost využívá Blade technologie v Datovém centru, chápete jejich benefity a chcete mít stejný komfort na pobočkách

 • Pobočky nevyžadují tak vysokou dostupnost jako vaše velké datové centrum, ale naopak byste uvítali snížení nákladů na prostor a chlazení

 • Chcete získat jednotný management nejen pro all-in-one řešení, ale i pro všechny své pobočky spolu s geografickou mapou

 • Kde máte RACK provedení chcete zachovat investici

 • Chci zachovat Blade řešení, ale rád bych chtěl využívat nové technologie dostupné na PCI-E jako jsou např. PCoE akcelerační technologie pro VDI řešení, nebo akcelerační karty pro maticové výpočty

 • Hledáte řešení do svého datového centra s vysoce výkonným a nízko latenčním diskovým polem

 

 

 

 

Sdílené úložiště pomocí PCI-E

Není rychlejšího propojení v současné době než využití přímo sběrnice. Pokud hledáte nízkou latenci, toto je řešení pro vás, ale přitom za velice dostupnou cenu!

Centralizovaný management

Pro management více Dell PowerEdge VRTX je použit aktualizovaný software OpenManage Essentials dostupný na www.dell.com/ome

 

Ukázka zákazníků pro které je vhodné řešení Dell PowerEdge VRTX

 • Základní a střední školy

 • Vysoké školy

 • Městské úřady

 • Velvyslanectví

 • Muzea a galerie

 • Nemocnice a zdravotnická zařízení

 • Ropné plošiny

 • Softwarový vývojáři

 • Retail supermarkety

 • Armáda

 • Poskytovatelé cloudů

 

Kolik tato pecka bude stát ?

Toto řešení se dvěma servery Dell PoweEdge M520 a 3x 1TB nlSATA HDD

bude začínat na :

250 000,- Kč

Oficiální stránky www.dell.com/VRTX

Autor: Ondřej Bačina

Next Post