Microsoft Forefront Identity Manager 2010 RC1

Microsoft uvolnil pro veřejné testování verzi RC1 produktu Forefront Identity Manager (FIM) 2010. Tento produkt je následovníkem Identity Lifecycle Manager (ILM) 2007.

Identity Manager zajišťuje kompletní správu životního cyklu identity (tedy např. uživatele, skupiny,kontaktu) v it prostředích. Hlavní změny ve Forefront Identity Manager 2010 se týkají oblastí výkonnosti a škálování ale také služeb, které si mohou uživatelé zařídit sami, aniž by jakkoliv správa it musela zasahovat – například členství ve skupinách či reset hesla přímo uživatelem.

Rozšířeny jsou také možnosti automatizace pomocí .NET a WS-*. Samozřejmostí je také management pack pro System Center Operations Manager.

Vydání finálního produktu je zatím plánováno na první čtvrtletí kalendářního roku 2010.

Stahovat a testovat verzi RC1 můžete ze stránek http://technet.microsoft.com

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post