Zatímco si pomalu zvykáme na to, že přísun inovací je v cloudovém světě v podstatě nepřetržitý, v on-premises prostředí se Microsoft stále drží přibližně 3letého inovačního cyklu. Poslední tři roky ale uplynuly jako voda, a tak nás čeká na konci roku vydání hned několika nových verzí rozšířených produktů, které patří do rodiny sjednocené komunikace nebo v širším smyslu do oblasti tzv. Office Servers.


Co nás tedy čeká nového?

Předpokládané datum vydání všech Office servers : 1H 2018 Preview...

Read More...

V předchozím článku jsme si vysvětlili přínosy OMEv2 a uživatelskou zkušenost na straně odesílatele i příjemce chráněné poštovní zprávy napříč různými poštovními systémy. Nyní se zaměříme na předpoklady využití této služby.

Licenční požadavky

Protože OMEv2 není vlastně nic jiného než praktické využití Azure Information Protection (AIP) ve světě Exchange Online, musíme používat takový plán služeb, který zahrnuje AIP i Exchange Online. Konkrétně se jedná o tyto možnosti:

  • Office 365 E3...

Read More...

Po dlouhé roky dostávám v souvislosti s nasazením poštovních systémů zdánlivě jednoduchý dotaz: „Jakou technologii nám doporučíte, abychom si mohli s kýmkoliv posílat zabezpečené maily?” Bohužel žádný systém typu S/MIME nebo PGP tento požadavek nedokáže dostatečně komfortně zajistit. Vždy musí zabezpečené komunikaci předcházet nepraktická výměna šifrovacích klíčů. To je ostatně také důvod, proč si navzájem stále i dnes posíláme maily standardně nechráněné. Navíc běžně jako uživatelé dnes pracuje...

Read More...

V 1. díle jsme uvedli definici toho, co technologie DLP vlastně přesně zahrnuje a odkryli jsme všechny možnosti pro detekci citlivých dat v rámci Exchange Online/On-Premises. V pokračování se zaměříme na možné akce pro ochranu těchto citlivých informací.

Možnosti ochrany informací

Možnosti detekce citlivých informací jsou velmi široké, ale základní funkcí DLP není jen detekce, ale také ochrana citlivých dat. Exchange nám nabízí celou řadu akcí s různou mírou restrikce:

  • Odesílatel je upoz...

Read More...

Základní principy fungování DLP jsou platné pro cloudovou i on-premisou variantu našeho řešení. Jak už to ale v dnešní době bývá, konkrétní možnosti využití jdou v cloudovém světě mnohem rychleji dopředu. Ale o této nadstavbě zase někdy příště a dnes se zaměříme na společný základ.


Co je vlastně přesně to DLP?

DLP je systém pro ochranu před ztrátou dat. Mezi základní schopnosti DLP patří identifikace, monitorování a ochrana dat. A to při použití (data in use), při jejich přenosu (data in m...

Read More...