Microsoft Deployment Toolkit 2010 Update 1

Microsoft připravuje aktualizaci pro nástroj, který automatizuje nasazení Windows operačních systémů - Windows 7 a Windows Server 2008 R2 (včetně starších). Aktualizace se bude jmenovat MDT 2010 Update 1 a bude obsahovat některé zajímavé funkce:

 • Podpora System Center Configuration Manager 2007 R2 pro OEM média

  • Uživatelem řízená instalace (UDI) pro SCCM, kde bude možné detekovat nainstalované aplikace a dynamicky je opět instalovat, není tedy nutné manuálně přiřazovat instalace aplikací na jednotlivé počítače (nyní se tato funkce pro MDT nazývá Modena)
  • Nové předlohy sekvencí úloh pro SCCM 2007
  • Vylepšená podpora importu ovladačů, zvláště pak detekce správné platformy x86/x64
  • Přenos ovladačů při scénáři refresh pomocí hardlink - ovladače zůstanou v lokálním adresáři
  • mnoho výkonnostních vylepšení a oprava chyb, drobná vylepšení

  Během několika následujících dnů bude beta verze dostupná na http://connect.microsoft.com a vydání je plánováno na poslední čtvrtletí tohoto roku.

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post