Jak na plánování (nejenom) migrací - MAP 8.0

Na počátku roku 2013 byla uvedena nová verze Microsoft Assessment and Planning Toolkit (MAP) ve verzi 8.0. Nástroj MAP je inventarizačním, analytickým a reportovacím nástrojem¨, jenž napomůže zjistit aktuální stav IT prostředí. MAP primárně využívá rozhraní WMI, Active Directory, SMS provider a další technologie pro získání informací o hardware, software, konfiguracích a je využitelný od malých IT až po rozsáhlé IT systémy. MAP ve verzi 8.0 zjednodušuje plánování pro:

 • Migrace operačních systémů Windows 7, Windows 8, Windows Server 2008 R2 a Windows Server 2012

  • Office 2010, Office 2013
  • Office 365
  • Microsoft Azure
  • Microsoft SQL server, migrace ze starších verzí a konkurenčních prostředí
  • Hyper-V, Hyper-V R2

  Nasbíraná data je možné analyzovat a vytvářet reporty, které zjednoduší porozumění aktuálnímu stavu a napomohou plánování cílového stavu. MAP 8.0 je možné stahovat, včetně dokumentace, ukázkových reportů zde: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=7826

Autor: Ondřej Výšek

Ondřej je Microsoft MVP od roku 2004, v roce 2008 založil komunitní web optimalizovane-it.cz. Za svou IT karieru, jenž započala v roce 1993 prošel celou řadou pozic, od konzultanta, přes architekt, až po vytváření vizí a strategií zákazníků. V prostředích, ve kterých pomáhal byly desítky, ale i stovky tisíc uživatelů a systémů. V posledních letech se zabývá především cloudovými technologiemi Microsoft 365 a Azure ve společnosti KPCS CZ.

Next Post Previous Post