Data Protection Manager bude součástí všech serverových balíků rodiny System Center a balíčku klientského. Co přináší nová verze 2012?

Předpokládám, že většina administrátorů hojně využívala možnosti zálohování pomocí NTBackup v předchozích verzích Windows. Bylo možné vytvářet celou řadu úloh, libovolně plánovat atd. Pokud bylo nutné řešit nějaké složitější centrální zálohování, bylo nutné vždy sáhnout po nástrojích třetích stran. Pravda, Windows Backup je stále v operačním systému k dispozici...

Read More...

Po uvedení RTM verzíSystem Center Data Protection Manager 2010,System Center Essentials 2010 a System Center Service Manager 2010 byly aktualizovány také jejich online technické dokumentace na stránkách Microsoft TechNet. Níže přidávám přímé odkazy na jednotlivé kapitoly.

SC2010

System Center Data Protection Manager 2010

Read More...

Tento týden začíná v Las Vegas další ročník konference Microsoft Management Summit a jak se dalo předpokládat, máme zde v tomto termínu uvedení prvního očekávaného produktu z rodiny Microsoft System Center. Data Protection Manager 2010 je součástí rodiny System Center a poskytuje jednotnou ochranu dat pro servery Windows, jako jsou SQL Server, Exchange, SharePoint, virtualizace a souborových serverů - stejně jako ochranu pro Windows desktopy a notebooky. DPM 2010 provádí zálohu systémů na disk,...

Read More...

Jak jednoduše zálohovat a pracovat s Hyper-V a Hyper-V clustery v DPM 2010? Mohly by vás zajímat automatizační skripty, které automatizují zálohování virtuálních strojů pomocí DPM 2010. Tyto skripty jsou určeny pro verzi DPM 2010 beta a můžete je stáhnout ze stránek download.microsoft.com. Ke stažení je také k dispozici nástroj pro plánování kapacity a diskových nároků pro zálohování různých aplikací pomocí DPM 2010. Kalkulátor je provedený ve formátu Microsoft Excel. Stahovat jej můžete zde.

Read More...