Jak jsem informoval v dřívějším článku: https://optimalizovane-it.cz/virtualizace/microsoft-application-virtualization-app-v-zdarma-v-ramci-rds-calu.html Microsoft změnil licenční podmínky pro využití aplikační virtualizace v rámci Remote Desktop Services. Pokud máte podle licenčních podmínek možnost využívat App-V v RDS, pak instalační balíček můžete stahovat na download.microsoft.com. Instalační ISO soubor má něco málo přes 300MB a před stažením je nutná registrace.

Read More...

Microsoft vydal na konci března aktualizovanou verzi Microsoft Desktop Optimization Pack 2010 (MDOP) označovanou jako Refresh. V rámci této aktualizace jsou 2 nemalé změny:

  • MED-V 1.0 SP1 * podpora pro Windows 7 32bit a 64bit

    • MED-V server podporovaný na Windows Server 2008 R2
    • Podpora pro Japonštinu
    • App-V 4.6 jazyková rozšíření * App-V klient je nyní dostupný ve 23 jazycích, kde nechybí ani Čeština a Slovenština
      • App-V sequencer je lokalizovaný do 11 j...

Read More...

Aplikační virtualizace se odlišuje od ostatních virtualizačních technologií jako například Virtual PC či Virtual Server nebo Terminálových služeb tím, že nevyžaduje rozsáhlé investice do nového hardware ani změnu infrastruktury. Při využití virtualizace Softgrid je možné konvertovat aplikace, která jsou provozovány v prostředí Windows do virtuálních služeb, které jsou spravovány a nabízeny centrálně. Takové aplikace (služby) jsou následně spouštěny na koncových počítačích uživatelů na vyžádání....

Read More...