Optimalizované IT - portál pro IT pro komunitu

System Center Virtual Machine Manager SP1 Release Candidate

Vytisknout E-mail

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Microsoft 4.12.2010 uvolnil Release Candidate verzi nástroje pro správu virtualizačního prostředí primárně s Hyper-V servery - Virtual Machine Manager (nicméně VMM umí spravovat i jiné virtualizační platformy, jako např. VMWare).

SP1 pro VMM rozšiřuje funkce, které přinese SP1 pro Windows Server 2008 R2 - Dynamic Memory a RemoteFX. Díky tomuto rozšíření je nyní možné plně spravovat tyto nové funkce SP1 a rozšířit tak funkce platformy Hyper-V.

Je nutné podotknout, že jakékoliv technologie určené pro správu paměti (Dynamic Memory, Memory Overcommit) jsou určeny pouze pro cluster řešení a neměly by být používány na jediném serveru. V případě clusteringu umožňují běh více virtuálních strojů na menším počtů nodů clusteru po dobu výpadku. V případě, že jsou technologie pro “zvětšování” resp. správu paměti používány na jednom serveru může docházet k rapidnímu úbytku systémových prostředků - paměť je swapována na disk a tak dochází k zásadnímu poklesu výkonnosti (srovnání rychlost RAM v GB/s proti disku MB/s mluví za vše).

V případě, že provozujete testovací prostředí (RC verze nejsou určeny pro produktivní nasazení) můžete stahovat zde https://connect.microsoft.com/site799

O autorovi...
Ondřej Výšek
Author: Ondřej VýšekWebsite: www.kpcs.cz
Microsoft MVP

Přihlašovací formulář